Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек (Тренто) завърши с убедителна преднина начело в класирането на италианската серия А1 след редовния сезон. В последния си мач Тренто победи Латина с 3:0.  Победата беше важна, защото Латена нанесе едно от двете поражения на Тренто през годината.

Така Тренто е първенец след редовния сезон със 70 т., (24 победи и 2 загуби). На второ място е Лубе Банка Марке (Мачерата) с 56 т., на трето - Бре Банка Ланути (Кунео) също с 56 т., а на четвърто - Сислей (Белуно) с 47 т.

Предстоят плейофите, които ще се проведат по нова формула. В нея участват първите 12 отбора, а 13-ият Фидиа (Падуа) и 14-ият Равена изпадат в Серия А2.

Дванадесетте отбора ще бъдат разделени на четири четвъртфинални групи по три отбора. Домакини на турнирите, в които отборите ще играят по един мач помежду си, ще бъдат първите четири отбора в класирането. Победителите в групите ще играят полуфинални серии до две победи, а финалът е в един мач.