След блестящата футболна победа волейболистите също зарадваха гражданите на Монтана. Те изравниха серията 1-1 победи и отложиха поне до неделя развръзката в първенството. Следващите две срещи ще се играят в зала Добротица в събота и неделя от 18:00. Днешната футболната среща беше изместила волейболния двубой с един час.

Линк към футболната среща:Монтана вкара само два гола на трагичен Литекс.

Домакините, водени от националния разпределител Любомир Агонцев и неостаряващия диагонал Минчо Минчев, сломиха добричлии. В третата и четвъртата част прекрасно играха Трифон Лапков и Златко Кьосев, когато Агонцев се престраши да разнообрази атаката.

Гостите  противопоставиха силната игра на диагонала Велизар Чернокожев и своя по-добър колектив. Но, доволни от вчерашната победа, леко свалиха гарда след втория гейм.

Монтана - Добруджа 3-1 (27-29, 25-23, 25-22, 25-20) продължителност 2:13 часа.

В началото на първия гейм продължил 32 мин., гостите играха по-добре и водеха при първото техническо прекъсване с 7-8. Последваха- технични на Агонцев и силни на Минчев начални удари, които обърнаха резултата до 17-13. Тогава Добруджа със задружна игра и силна блокада отново излезе напред и затвори гейма за 27-29.

Втората част домакините започнаха силно и след великолепни сервиси на Лапков и Минчев поведоха с 8-4. Добруджа обърна резултата с пет поредни точки след елементарни грешки на монтанчани и резултатът стана 9-10. След размяна на водачеството и няколко импулсивни действия от двете страни, Добруджа излезе напред с 14-16 преди второто техническо прекъсване. Докрая двата отбора се захапаха и  геймът завърши 25-23. Залата изпадна в делирум. Геймът продължи 28 мин.

В третия гейм домакините използваха инерцията от предишния и бързо направиха 7-2. Последва игра точка за точка. Малко страх накрая и 25-22 за Монтана.

В началото на последната част добруджанци вече се ядосваха, че магистрала Хемус не е готова и не могат бързо да се приберат в къщи. Все пак имаше завръзка. Гостите се събудиха около средата на гейма и поведоха с 15-16.  При 19-18, два страхотни сервиса на Трифон Ладков отказаха добричлии. 25-20 за 29 минути.

В залата присъстваха: Емил Вълчев, Митко Тодоров, и националните треньори: Иван Сеферинов и Пламен Константинов.

Монтана: 5. Иван Латунов (ц), 9. Любомир Агонцев (р), 16.Трифон Лапков, 14.Теодор Богданов (ц), 11.Минчо Минчев (д), 3.Златко Кьосев, 12.Добромир Иванов - либеро, резерви: 1. Стефан Стоянов, 6. Мартин Палийски, 17.Костадин Стойков, Симеон Александров. Треньор: Петър Шопов.

Добруджа: 1. Димитър Маринков, 14.Алекс Грозданов (ц), 7. Велизар Чернокожев  (д), 5. Мартин Атанасов, 2. Денис Чавдаров (ц), 12.Георги Манчев, Христо Христов - либеро. резерви:15.Николай Тодоров, 10.Христо Енков (р). 11.Жулиен Георгиев (д). Треньор: Мирослав Живков.

Какво споделиха двамата треньори в края на мача:
Петър Шопов: „Държахме се всички заедно. Просто беше време да играем заедно. Успяхме да преодолеем лошото настроение от вчера."
Мирослав Живков: „И днес направихме добри неща. Нямахме шанс да спечелим втората част. Ще анализираме мача. Надявам се да се подготвим, първо да си починем. И да зарадваме хората в Добрич."