Воденият от българския треньор Радостин Стойчев отбор на Енърджи Трентино (Тренто) загуби финала в турнира за купата на Италия по волейбол.

В Болоня пред около шест хиляди зрители трентинци паднаха с 1:3 (19:25, 19:25, 25:23, 12:25) от състава на Модена.

И ако в първите два гейма доминацията на Модена бе тотална, то доста оспорван и интересен се оказа третият. Играчите на Анджело Лоренцети поведоха с 9:6 и като че ли си помислиха, че вече са пречупили съперника си. Тогава обаче волейболистите на Тренто показаха воля за победа и след два аса на Казийски в края на гейма го спечелиха с 25:23.

Началото на четвъртия гейм обаче бе кошмарно за Тренто, като съдията вдигна и червен картон, с което Модена поведе с 2:0, а след това достигна и до 5:0. При картона бе изгонен и треньора на Трентино Радостин Стойчев. Всичко това нямаше как да не се отрази на играчите на Трентино и Модена достигна бързо до 25:12, с което спечели 11-та си Купа на Италия.

За MVP бе избран Ървин Нгапет, който записа 17 точки (2 аса, 1 блокада, 74 % в нападение). Най-резултатен с 20 бе сръбският му съотборник Неманя Петрич (1 ас, 3 блокади, 53 % в атака). За Тренто 12 точки направи Филипо Ланца (3 аса, 36 % в нападение), а Матей Казийски остана с 11 (3 аса, 1 блокада, 30 % в атака).

По този начин отборът на Модена спечели за рекорден 11-ти път Купата на страната и първи от 1998 година насам. Това също така беше и първи трофей за Модена в Италия от 2002 година, когато взе Скудетото.

Енърджи Трентино е трикратен носител на купата на страната, като това е втори загубен финал за възпитаниците на Радостин Стойчев.