България записа шокираща загуба с 2:3 гейма от Канада във втория си мач от група „С" на Световното първенство в Полша. Нашите изпуснаха страхотен шанс да си осигурят победата в четвъртия гейм, когато водеха с 2:1 и 23:20, но наивно позволиха на далеч по-неопитните си противници да им измъкнат и гейма, и мача.

Иначе двубоят започна така, както и завърши за момчетата на Пламен Константинов - лошо.Американците н поведоха с 8:2 в първия гейм, след като стартираха много по-съсредоточено. Постепенно нашите показаха класа и успяха да обърнат резултата до 12:11, а при втората техническа пауза отново водехме с точка.

Благодарение на няколко чудесни сервиса на Скримов

успяхме да натрупаме няколко точки преднина, а след това и да затворим гейма с 25:17.

Втората част започна равностойно, но пак позволихме на съперника да се откъсне много напред, този път в края на гейма - 18:12. Това де факто определи и съдбата на тази част, като тя отиде на сметката на съперника с 25:17.

В третата част българите показаха повече класа и успяха бързо да наложат волята си с 25:20. Към този момент не се виждаше как „лъвовете" може да загубят мача, но и това се случи.
Кулминацията на четвъртия гейм дойде при резултат 23:20 за нас. След няколко невероятни грешки, американците обърнаха мача и спечелиха гейма с 26:24.

Това сякаш пречупи духа на отбора ни, които в тайбрека бяха на площадката само телом. Логично, загубихме и него с 15:8, а с това и мача.

Следващият двубой на нашите е в петък, пак от 14:00 часа срещу Китай.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

КАНАДА: Тейлър Сандърс, Гевин Шмит, Джон Перин, Фредерик Уинтърс, Джъстин Дъф, Адам Симак - Дейниъл Люис-либеро