Най-добрата българска двойка по плажен волейбол Цветелина и Петя Янчулови отпадна от силния международен турнир в Ставангер (Норвегия) от Големия шлем на веригата Уърлд Суоч Тур, с награден фонд 290 000 долара.

В предварителна Група D българките, които са поставени под номер 13 в основната схема, надиграха трудно силните италианки Гатели и Перота с 2:1 (18:21, 21:19, 16:14) за 50 минути в първия си мач.

Във втората си среща обаче сестри Янчулови отстъпиха пред сравнително неизвестните французойки Форе и Сарпо с 1:2 гейма (21:18, 16:21, 13:15) също за 50 минути, а след това бяха победени и от силните гъркини Карадасиу и Арванити, номер 4 в схемата, с 2:0 гейма (21:19, 21:14). Гъркините спечелиха турнира миналата година.

В крайното класиране в групата си сестри Янчулови останаха на трето място и още в първия кръг загубиха от австралийките Съмър и Барнет, номер 30 в схемата, с 0:2 гейма (17:21, 15:21) за 37 минути.

Българките останаха на 17-то място в крайното подреждане и получават 160 точки за световната ранглиста и 4900 долара от наградния фонд.