Сестрите Петя и Цветелина Янчулови заеха 13-о място на турнира по плажен волейбол от веригата "Уърлд Суоч Тур" в Модена, Италия с награден фонд 200 000 долара.

На старта на надпреварата българките, които са под №17 в схемата на турнира, отсъпиха в оспорван мач на германките Пол и Рау, 16-и, с 0:2 гейма, в отделните части 18:21 и 18:21 точки.

Във втория си мач Петя и Лина победиха представителките на домакините Менон и Гати с 2:0 гейма, а след това и 15-ите в схемата, Уилсънс и Търнър от Съединените Щати, също в две части.

За влизане в горната половина на схемата, Лина и Петя спориха с германките Бринк-Абелер и Юрич, като при успех щяха да си гарантират място сред най-добрите десет в крайното класиране.

В крайна сметка нашите момичета загубиха срещата си с 23-ите в схемата с 0:2 гейма (18:21, 22:24) за 33 минути.

Янчулови ще си тръгнат от Модена със 180 точки за световната ранглиста и 4500 долара от наградния фонд.

Вторият турнир от веригата "Уърлд Суоч Тур" ще се състои в Шанхай (Китай) между 24 и 28 май.