Сърбия победи Холандия с 3-2 в първия мач от петия ден на дамската Светона купа по воелйбол. След този резултат "лалетата" почти нямат шанс да спечелят надпреварата, защото поражението им е второ.  Турнирът се провежда по системата "всеки срещу всеки" в 11 кръга.

Ивестни са половината 1/8-финални двойки на Евроволей 2019, България среща Словения

При победат "лъвовете" се очаква да се изправят срещу Русия

Сръбкините са без големите си звезди, които преди дни спечелиха дамския Евроволей 2019. Но и rезервите се представят достойно и се борят за призово място. Ана Биелица заби 35 точки, докато холандката Лонеке Сльотерс остана с 20 точки.

Русия беше на прага да допусне обрат срещу Доминикана от 2-0, но взе петия гейм с 15-5, постигайки четвърта победа. Рускините могат да изненадат всеки, но в момента изглеждат като основен претендент за бронзовите медали. Доминиканките правят турнира интересен. Те играха пет гейма както с аусайдера Камерун, така и с Русия.

Аржентина и Южна Корея се справиха лесно с африканските отбори Кения и Камерун, които очевидно в пряк двубой ще определят 11-ия в класирането. За първенството на Африка Камерун спечели, но седмици по-късно на Панафриканските игри кенийките взеха реванш.

По всичко личи, че тимовете на САЩ и Китай ще определят шампиона. Директният им сблъсък е в понеделник. Днес американките ще играят с представящите се под очакванията бразилки, а китайките ще излязат срещу домакина Япония.