Националният отбор по волейбол играе срещу Русия във втория си мач от група "F" на финалите на Световната лига. Мачът е пред около  4000 зрители в зала "Сподек" в Катовице. Срещата е под №99 в настоящото издание на Световната лига.

За българския тим това е втори мач в групата, след като на старта на финалния турнир избраниците на Мартин Стоев победиха световният и олимпийски шампион Бразилия с 3:2 гейма. Отборът на наставника Владимир Алекно дебютира на турнира.

Съдии на мача са канадецът Гай Бредбъри и холандецът Франк Лодерис.

Лошо начало за тима ни, като първото техническо прекъсване идва при 8:4 за отбора на Русия. Руските волейболисти поведоха в точките от самото начало.

След две последователни точки за българите при сервис на Пламен Константинов резултатът е 8:10 за руснаците.

Нови две точки за руския тим и 8:12 за Русия. Мартин Стоев взима прекъсване.

Второто техническо прекъсване идва при 10:16 за Русия. Продължава неубедителната игра на българските волейболисти най-вече в защита.

Грешка в атака на Пламен Константинов носи 18-а точка за Русия срещу 11 за България. При 19:11  точки за Русия ново прекъсване взима Мартин Стоев.

Три поредни точки за българите водят до резултат 19:14 точки. Руският треньор Алекно взима прекъсване.

В игра влизат Боян Йорданов и Иван Зарев, а по-късно и Алексиев. Руснаците повежда с 24:21 точки.

Въпреки силното включване на Боян Йорданов руснаците взимат първия гейм с 25:23 точки. Геймът продължи 27 минути. за руснаците най-резултатен в първия гейм е Бережко с 5 точки. Толкова има и Владо Николов от българския тим.

Добро начало на втория гейм за тима ни. Повеждаме с 2:1 точки. Две4 поредни точки за руснаците водят до 3:2 точки в тяхна полза. Силно включване на Боян Йорданов и 3:3 точки.

Сериозни проблеми за блокадата ни в центъра и 6:4 за Русия.

Първото техническо прекъсване в гейма идва при 8:7 за България, след "бомба" от сервис на Боян Йорданов. Отлично включване на Йорданов.

9:9 точки и отново проблеми в тима ни при посрещането в центъра. Ас на Корнеев носи 11-а точка за руснаците срещу 9 за българите.

Полтавски носи 14-а точка за руснаците, българите са с 11 точки. В игра влиза Николай Николов. Преткъсване за Мартин Стоев.

Второто техническо прекъсване в гейма идва при 16:13 точки за Русия. Отново липса на блокада в центъра от страна на българския тим.

Корнеев отново бележи през центъра за 17:14 точки. Отново перфектен Боян Йорданов за 16:18 точки за Русия.

21:17 точки за Русия и прекъсване за Мартин Стоев. Прекъсване за треньора на Русия Алекно при 22:21 точки за руснаците.

Два аса на Остапенко носят победата в гейма на руснаците с 25:21 точки. Втори гейм за Русия. Втория гейм продължи 24 минути. За руснаците най-резултатен в мача до тук е Полтавски с 10 точки. За българите Казийски е с 9 точки.

Първата точка в третия гейм е за Русия, като точката е достап спорна. Блокада срещу Полтавски носи първата точкса за България за 1:1 точки.

7:4 точки за Русия, като Мартин Стоев взима прекъсване. Николай Николов сменя Краси Гайдарски.

Първото техническо прекъсване в гейма идва при 8:4 точки за руснаците.  Две поредни точки за българите и 6:8 точки за Русия.

Второто техническо прекъсване идва при 16:10 точки за руснаците. Полтавски с отлични изяви за руснаците.

Продължава трагичната игра на българите при посрещането в центъра и 19:13 точки за Русия. В игра влиза и Методи Ананиев.

Два аса на Казийски и 20:17 точки за Русия.

Гейм за руснаците с 25:21 точки. Край на мача. Русия победи България с 3:0 гейма.  Третият гейм продължи 24 минути. За руснаците най-резултатен в мача бе Полтавски с 14 точки. 12 точки добави Корнеев. С 8 точки остана Бережко, а с 5 точки Казаков.

За българския тим Матей Казийски реализира 13 точки. Най-добрият в отбора ни Боян Йорданов остана с 11 точки, а капитанът Пламен Константинов с 10 точки.

Приза за играч на мача спечели Семьон Полтавски от тима на Русия.

В петък Русия играе с Бразилия в нашата група "F".

Съставът на България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Пламен Константинов-капитан, Христо Цветанов, Красимир Гайдарски - Теодор Салпаров-либеро.

За Русия започнаха: Хамутцких, Полтавский, Корнеев, Бережко, Кулешов, Казаков - Вербов-либеро.