Пет от шестте срещи от третия кръг на волейболната Суперлига завършиха след три гейма. Арда и Миньор загубиха домакинствата си съответно срещу Монтана и Черно море с абсолютно идентичен резултат в точково съотношение 52-75. Перничани показаха, че не са превъзмогнали проблемите си маркирали предишния сезон и ще се борят със зъби и нокти за своето оцеляване в групата на майсторите.

Левски победи драматично носителя на купата Добруджа. Момчетата на Владо Николов вече преживяха загубата си в първия кръг от Монтана.

Левски победи Добруджа с 3:2

Левски победи Добруджа в петгеймова драма

"Сините" се наложиха с 3:2

Другият столичен гранд ЦСКА не даде гейм на амбициозната селекция на новака Хебър. Гостите се оплакаха от слабо съдийство, но показаха, че ще играят сериозна роля в новото първенство.

ЦСКА победи Хебър с 3:0

ЦСКА срази Хебър в три гейма

"Червените" се поздравиха с убедителна победа

В битката на непобедените шампионът Нефтохимик не даде гейм на Пирин и оглавява таблицата заедно с Монтана. В игра се завърна получилия преди дни контузия спортен директор Теодор Салпаров.

Снимка 318496

Резултати от третия кръг на волейболната Суперлига, сезон 2018-2018:
Левски - Добруджа 3-2 (18-25, 25-21, 25-19, 24-26, 15-9)
Марек - Тетевен 3-0 (25-20, 25-23, 25-21)
Арда - Монтана 0-3 (19-25, 19-25, 14-25)
Миньор - Черно море 0-3 (19-25, 19-25, 14-25)
ЦСКА - Хебър 3-0 (25-20, 25-23, 28-26)
Нефтохимик - Пирин 3-0 (25-20, 25-19, 25-21)

11.Тетевен Волей 0 3 1:9 210:248 0
12.Миньор 0 3 0:9 164:225 0