Съставът на Марица се наложи с 3:0 гейма при визитата си на Бургас 2007 в мач от третия кръг на Националната волейболна лига за жени.

Пловдивчанки постигнаха разгромна победа с 25:8, 25:8, 25:10, след едва 58 минути игра в зала "Младост".

Треньорът на тима Иван Петков показа, че по никакъв начин не подценява съперника на "жълто-сините" и започна мача с обичайна стартова седморка - Кристина Чешляр, Габриела Цветанова, Радосвета Тенева, Силвана Чаушева, Виктория Григорова, Мария Данчева и Жана Тодорова.

Едва след безкомпромисно 25:8 в първата част започнаха смените. За втория и третия гейм Петков даде почивка на капитанката Ради Тенева, а нейното място зае Симона Димитрова. Тя и Габи Цветанова нанизаха по три аса във втората част преди да се стигне до ново 25:8, като междувременно треньорът продължи със смените.

За началото на третия гейм в състава на Марица вече бяха разпределителката Йоанна Атанасова и диагоналът Марина Ковачева, а в хода на гейма на терена се появиха и най-младите - Ани Боздева и Дима Ушева. Това по никакъв начин не промени хода на мача. Надмощието на шампионките на терена беше тотално през целия мач и след 25:10 в последната част срещата приключи с едва 26 точки общо за домакините.

Марица се отличи с общо 14 аса в мача, като най-много от тях - четири, бяха дело на Габи Цветанова. Тя стана и топреализатор на срещата с общо 10 точки, следвана от Симона Димитрова и Силвана Чаушева с по 8 и Виктория Григорова със 7. Със 7 точки завърши и най-резултатната волейболистка на Бургас 2007 Габриела Ангелова.

След този резултат Марица си запази третото място във временното класиране, като има един изигран мач по-малко. Лидер е Раковски (Димитровград) с 3 победи, 8 точки и 9:3 гейма, следван от Казанлък Волей (Казанлък) с 2 победи, 1 загуба, 7 точки и 8:4 гейма и Марица с 2 победи, 6 точки и 6:0 гейма.

Така срещата между Раковски и Марица, предвидена за 19 ноември, събота, от 18:00 б.в. в димитровградската зала "Младост", се явява сблъсък между единствените два непобедени дотук тима в шампионата.