Полският волейболен отбор ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) е на крачка от класиране на полуфиналите в Шампионската лига.

Пред близо 3000 зрители в собствената си зала "Азоти" възпитаниците на аржентинския наставник Даниел Кастелани надиграха драматично с 3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 22:25, 15:9)  турския Аркас (Измир) в първи четвъртфинален мач. Аркас отстрани българския шампион "Марек Юнион Ивкони" в предварителната група.

Реваншът ще се играе след седмица в Турция. На поляците е необходима нова победа, за да продължат напред. При загуба ще се играе т.нар. "златен" гейм, който ще определи полуфиналиста.

Победителят ще се се класира за финалната четворка в Омск (Русия), където на полуфинала ще срещне победителя от италианското дерби между Бре Банка Ланути (Кунео) с национала Цветан Соколов и шампиона на Серия А1 Лубе Банка Марке (Мачерата).