Световният вицешампион по волейбол Полша победи трудно Аржентина в мач от нашата Група "Д" в Световната лига.

Полският тим победи с 3:1 (23:25; 27:25; 25:17; 25:23) гейма "гаучосите" в мач, който продължи близо два часа - 1 час и 49 минути.

Аржентинците, които загубиха от нашия национален отбор катастрофално миналата седмица изненадващо спечелиха първия гейм с 25:23. Втората част играта се движеше точка за точка, но в крайна сметка по-високата класа на домакините си каза думата и те спечелиха с 27:25. В третия гейм поляците спечелиха с 25:17, но имаха сериозни затруднения в четвъртия, който все пак успяха да спечелят с 25:23.

След този резултат Полша се изравни с България на върха в класирането в групата, но нашият отбор е лидер, тъй като има по-добри геймови показатели.

Поляците са сигурен участник в последната фаза на турнира, тъй като ще са домакин на финалите в надпреварата.