Националният ни волейболен отбор ще търси поне една победа срещу основния си съперник в Група "Д" от Световната лига - Куба.

"Два успеха биха били свръхпостижение", коментира за Топспорт.бг капитанът на тима Пламен Константинов.

След победоносното си завръщане от Република Корея, откъдето волейболистите ни си тръгнаха с актив от 6:1 гейма, настроението сред избраниците на старши треньора Мартин Стоев е добро въпреки умората от дългото пътуване и часовата разлика.

"Изтощението е сладко, защото постигнахме почти максималното - задържахме идентичен резултат с Куба, което ни дава възможност за равен старт срещу силния съперник в понеделник", заяви Константинов.

Той призна, че в първия мач срещу азиатците в събота играта на тима е била по-колеблива и момчетата са изпуснали възможност за авантаж в третия гейм - факт, получен според него вследствие на отпускане и предусещане на предстоящия успех.

"В неделя обаче играхме доста по-уверено и стабилно. Вече познавахме съперника и демонстрирахме истинските си възможности", коментира Константинов.

В момента тимът няма проблем с контузени състезатели, като единственият с травма - разпределителят Андрей Жеков, който има възпаление на сухожилието, се възстановява успешно и почти със сигурност ще излезе срещу кубинците.

Волейболистите ни пътуват за латиноамериканската столица Хавана в петък сутринта с полет през Париж.

Мачовете са в понеделник и вторник в 3 часа през нощта българско време.