Волейболистите на Пирин Балканстрой са на само една победа от финала в НВЛ-Булстрад, след като победиха с 3:2 гейма над Левски Сиконко в София и ако успеят да се класират,ще запишат първо участие на финал в историята си .

Момчтата на Любомир Герасимов постигнаха успеха, след като се наложиха в отделните части с 24:26, 25:20, 16:25, 25:17, 9:15.

Пирин поведе в серията с 2:1 победи, като в петък има реален шанс да се класира за финала, след като миналата година отново под ръководството на Герасимов тимът се окичи с бронзовите медали.

Гостите бързо се отърсиха от притеснението в началото на мача и показаха доста зряла тактически игра като се постараха да хванат на блокада основните нападатели на противника си - Николай Учиков и Методи Ананиев. В края на първия гейм Пирин Балканстрой направи два блока точно срещу тях и успя да измъкне частта с 26:24.

"Сините" се поразиграха във втория гейм и след хубави изяви на Николай Антонов успяха да се върнат в мача след 25:20.

В третата част обаче волейболистите на Герасимов бяха пълни господари и победиха противника си с 25:16. Необичайно неубедителен беше националът Красимир Гайдарски, Методи Ананиев също не можа да разкрие пълния си потенциал.

Противно на очакванията гостите не успяха да се възползват от аванса си, отстъпиха катастрофално със 17:25 и позволиха на Левски Сиконко да вкара мача в тайбрек.

В него обаче при лекия сервис на Фарфаров "сините" необяснимо не успяха да се организират в атака и набързо записаха пасив от 0:3. Мартин Стоев се опита да внесе корекции в играта като взе прекъсване, но това нямаше никакъв ефект.

Гайдарски сбърка начален удар, след това Николай Антонов атакува в аут и при 3:8 едва ли някой в зала "Сиконко" се е надявал сериозно, че домакините могат да направят обрат.

Герасимов подходи много внимателно към последните точки като пусна в задно поле отличният защитник и посрещач Николай Колев на мястото на Михаил Вуре.

Ананиев сбърка начален удар за 14:8, а след това и Красимир Гайдарски прати топката в мрежата за крайното 15:9 за волейболистите от Разлог.

Като цяло Пирин Балканстрой (Разлог) демонстрира прекрасна игра в отбрана, а с основна заслуга за това е либерото Атанас Митрев.

Следващият мач е отново в зала "Сиконко" от 16.00 часа на 6-ти април. Двубоят е издърпан с час и половина по-рано заради прякото телевизионно предаване от ТВ България.

Левски Сиконко: Учиков 18 точки, Ананиев 17, Гайдарски 11, Антонов 10, Митев 3, Богданов 10, Иванов-либеро, (Ковачев, Димчев, Шабанлийски 2, Г. Братоев, В. Братоев 1).

Пирин Балканстрой: Фарфаров 1, Петков 11, Христов 16, Катранджиев 19, Гаджанов 8, Вуре 10, Митрев-либеро, (Кирев, Сотелдо 2, Колев, Крайнов).