Марек Юнион-Ивкони и Пирин Балканстрой си спретнаха петгеймова драма пред препълнени трибуни в зала "Септември" в Разлог, в която гостите от Дупница изтръгнаха победата след 3:2 (31:29, 25:21,19:25, 23:25, 15:13), 113 минути игра и общ резултат от 113:113 точки.

Първият гейм бе изключително равностоен и драмата в него продължи далеч след 25-ата точка.  В крайна сметка, отлично водените от своя капитан Тодор Вълчев, гостите измъкнаха успеха с 31:29. Във втория гейм изпъкна блокадата на Марек и особено на Златан Йорданов.

Пирин също подобри играта си на този елемент, но след 12:12 пет поредни точки за дупничани на практика решиха гейма и те го затвориха при 25:21.  Разложани се вдигнаха на щурм и с чувствително по-ефективна игра на своята атака наложиха надмощие в третата част. Трите аса на Марек в гейма не промениха нищо и Пирин го спечели с 25:19. Четвъртата част бе равностойна до 16:16. Силната игра на разложката блокада се справи със зачестилите набези на дупнишкото нападение. Това вкара противника в ролята на догонващ и след крайното 25:23 в гейма вкара двубоя в тайбрек.

Решаващият гейм също бе много оспорван, но последното равенство в него бе при 8:8, след което гостите имаха лек превес. Въпреки страхотната игра на Йордан Желязков, домакините не успяха повече да догонят съперника в резултата и отстъпиха от бойното поле след 13:15.

Топреализатор на мача стана Тодор Вълчев с 26 точки за победителите. Йордан Желязков бе най-резултатен за домакините с 24 точки.

Любопитно е, че първи съдия на този мач от дванадесетия кръг в Суперлигата беше Илиян Георгиев, който свири в същата зала и първата среща от финалната серия през миналия сезон, от която започнаха големите скандали между двата клуба, пише "Е-79".