Националният отбор на България по волейбол за мъже загуби драматично с 2:3 гейма (21:25, 17:25, 25:23, 25:23, 12:15) от домакина Аржентина на тристранния турнир "Копа Лансамиенто". Мачът се игра в зала "Анхел Мевисино" в Санта Фе.

Нашите стигнаха до тайбрек, след като загубиха първите два гейма, но в решителната пета част отстъпиха на домакините с 12:15. Мачът се явяваше и директен спор за първото място, след като преди това и двата тима бяха победили третия участник в турнира Чили с по 3:0.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на Андрей Жеков, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Христо Цветанов, Матей Казийски, Тодор Алексиев и Теодор Салпаров в стартовия състав.

Най-резултатен за "лъвовете" бе Тодор Алексиев с 19 точки. Матей Казийски и Владо Николов остана съответно с 11 и 5 точки.

Турнирът бе подготовка за първите мачове в Световната лига. Както е известно, България среща Бразилия на 4 и 5 юни.

България: Андрей Жеков (3), Владимир Николов (5) Виктор Йосифов (5), Христо Цветанов (1), Матей Казийски (11), Тодор Алексиева (19). либеро: Теодор Салпаров

Резерви: Цветан Соколов (14), Николай Николов (4), Теодор Тодоров (1), Валентин Братоев (5), Владислав Иванов , Георги Братоев.