Съперникът на Левски Сиконко в четвъртия кръг на предварителна група "С" от Шампионската лига - Олимпиакос е наплашен от звездата на "сините" Боян Йорданов. Наставникът на гърците Тасос Коблис се впечатлил от изявите на диагонала на световното първенство в Япония и го определи като основна заплаха за тима му.

"Йорданов е много добър волейболист и ще ни е трудно да спираме атаките му. В София ни предстои труден мач, но се надявам да победим", каза Коблис. Мениджър на Олимпиакос е бившият капитан на националния ни отбор Николай Желязков. Срещата е утре от 17,30 ч. в столичната зала "Универсиада", а входът ще бъде свободен.

Междувременно полският първенец СКРА (Белхатов), в който играе Евгени Иванов, постигна изненадваща победа над италианския Лубе Банка (Мачерата) като гост с 3:1 (-20, -27, -24, -22) в първия мач от четвъртия кръг на група "С". Пушката бе титуляр и реализира 11 т.за успеха на своя отбор.

Евгени записа на сметката си 1 ас, 86% успеваемост в атака (6 точки от 7 атаки) и 4 блока. Звездата на СКРА Мариуш Влазли бе неудържим в атака и реализира 29 т. За шампиона на Италия най-резултатен бе сръбския капитан Иван Милкович с 21 т.