Капитанът на националния отбор Владимир Николов бе определен за най-полезен състезател при поредната победа на неговия Бре Банка Ланути Кунео в първенството на серия А1. Диагоналът и съотборниците му биха 3:0 Таранто като гост и запазиха второто си място в класирането след края на есенния полусезон в шампионата.

Българинът завърши срещата с 12 т. (1 ас, 2 блокади) и 47% ефективност в атака. С второто си място Кунео си осигури и домакинство в четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия. Двубоят е на 30 декември, а съперник на Бре Банка ще бъде Акуа Парадизо Монца.

Тимът загуби с 0:3 от Пиаченца в този кръг и остана на седмо място. За най-полезен в срещата бе определен капитанът на Пиаченца Христо Златанов. Роденият у нас посрещач завърши с 15 точки (6 аса), 45% позитивно поемане и 53% ефективност в атака. Шампионите пък ще се изправят срещу Сислей Тревизо в надпреварата за Купата.

Есенен първенец стана Итас Трентино с Матей Казийски и Цветан Соколов. Тимът, който е воден от българския треньор Радостин Стойчев би с 3:1 Перуджа като домакин.

Първи мач след повече от две седмици възстановяване от контузия изигра Цецо Соколов. Той зае мястото на Леандро Висото в титулярния състав и се отчете с осем точки (2 аса, 1 блокада) и 28% ефективност в атака. Матей приключи двубоя с 19 точки (1 ас, 3 блокади), 15% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака. На четвъртфиналите за Купата Итас отново среща Перуджа, като срещата е в Палатренто на 30 декември.

Изненадата на кръга дойде от Модена където местния тим, воден от националния ни селекционер Силвано Пранди отстъпи с 0:3 на Аран Пинето с Мирослав Градинаров. Националът бе титуляр за победителите и завърши с осем точки (1 блокада), 64% позитивно посрещане и 58% ефективност в атака.

Поражението остави Модена на четвърто място в класирането. Съперник на отбора в турнира за купата е миналогодишният носител на трофея Лубе Банка Мачерата.