Владимир Николов си позволи да изпусне нервите си на пресконференцията след победата над Чехия с 3:0 във втория мач от световните квалификации във Варна. Капитанът на родните национали остана в ролята на преводач от италиански на селекционера Силвано Пранди.

На въпрос на представител на варненска медия, който определи появата на Виктор Йосифов като реверанс към местната публика обаче Николов не издържа и напусна залата.

Излизайки той на висок тон обясни на представителите на медиите, че нямат право да задават такива въпроси, тъй като волейболистът на Черно море влагал максимум усилия като всеки друг в състава и заслужавал мястото си в отбора. "Аз не мога да разбера какви хора сте", възмущаваше се диагоналът.