Николай Желязков коментира победата срещу Левски с 3-0 гейма в първия плейофен мач от волейболната Суперлигата. Специалистът отчете многото грешки на шампионите на начален удар, но в крайна сметка остана доволен от резултата. Ето какво заяви той пред телевизия "Диема Спорт 2" след двубоя:

"Смятам, че днес бяхме значително добре в посрещане, което ни позволи да играем добре в атака.

Нефрохимик не даде гейм на Левски в първия плейоф

Страхотен мач на Николай Учиков

Днес имахме 21 грешки на начални удари. Една голяма част от влизащите начални удари пък не бяха с максимална сила. Трябва да сме по-внимателни в това. Не бива да се паникьосваме в такива ситуации. Трябва много да внимаваме с това в следващите мачове. 21 грешки за три гейма е страшно много.

Учиков игра фантастично днес в атака, но и Джорджевич, и Петров също бяха на ниво. Къртев също. Атаката ни беше ОК.

Трябва да сме стъпили здраво на земята в следващия мач. Отидохме така преди няколко дни в София и получихме един шамар. Това ни се отрази много добре и смятам, че няма да подценим Левски. Мачът днес бе тежък, очаквам да е така и в София. Трябва да излезем пределно концентрирани и да дадем всичко от себе си. А дали ще затворим в две срещи, ще видим", завърши волейболният педагог.