Нефтохимик 2010 спечели почти загубен мач при гостуването си на Добруджа 07 в мач от 17-ия кръг на Суперлигата. Бургазлии направиха невероятен обрат и се наложиха с 3:2 гейма (22:25, 18:25, 25:22, 25:16, 15:9). Това беше 5-а поредна и общо 10-а победа за Нефтохимик в държавното ни първенство.

В първите два гейма домакините категорично надиграваха своя съперник и поведоха с 2:0. Добруджа водеше и до средата на третия гейм и изглеждаше много близо до успеха. Неопитността на младите играчи на Добруджа и в същото време класата на състезателите на Нефтохимик доведе до впечатляващия обрат. Гостите изравниха за 19:19, а след това печелиха и гейма с 25:22.

В четвъртия и петия гейм бургазлии не оставиха съмнение в превъзходството си и се наложиха в крайна сметка с 3:2.

Очаквани победи за Левски и ЦСКА в Суперлигата

"Сините" се справиха с Черно море, "червените" имаха трудности с Миньор

Лидерът Монтана допусна изненадваща загуба при гостуването си в Разлог. Пирин спечели с 3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 28:26). Мачът беше в голямата си част равностоен, но Пирин направи двойно по-малко грешки от своите съперници - 14:28, което донесе и победата на домакините. Венцислав Георгиев беше героят с 28 точки, включително три от общо седемте отборни аса, а Костадин Гаджанов добави още 14 точки за победителите.

Така Монтана остава на върха заедно с ЦСКА, но има мач повече. Двата отбора са с по 40 точки. Пирин вече е с 37 на третото място. Четвърти е Добруджа.