По-малко от седмица след двете балкански титли по плажен волейбол, родните състезатели постигнаха нов успех в този спорт. Най-добрата ни двойка при мъжете Невен Нешев и Николай Колев влязоха в топ 20 на турнира от сериите SWATCH в Хага. Българите завършиха на 17-то място от 32 двойки в основната схема.

Колев и Нешев загубиха втория си плейаутен мач в основната схема на състезанието от изключително силната бразилска двойка Рикардо / Педро с 0:2 (15:21, 18:21).

Далеч по-опитните бразилци, поставени под номер 4 в основната схема, които в различни комбинации и с други волейболисти заемат челни места в световните ранглисти, успяха да се справят по-добре със силния вятър на плажа в Схевенинген и да излязат победители от двубоя.

С класирането си Невен и Николай ще прибавят 120 точки в актива си за световната ранглиста.