Найден Найденов, специалистът който изведе България до четвъртото място на Олимпийските игри в Лондон през 2012 година, е твърдо убеден, че Нефтохимик може да обърне Войводина в реванша. Вчера бургазлии отстъпиха у дома с 2-3 гейма в мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и сериозно компрометираха шансовете си за попадане в груповата фаза. Ето какво сподели опитния наставник след неуспеха:

Нефтохимик загуби от Войводина у дома с 2-3 гейма

Българите допуснаха обрат в квалификационния мач за Шампионската лига

"Все още не можем да запазим концентрация до последно. Играхме невероятно, мога да кажа, че съм доволен от момчетата -  това, което показаха в първите два гейма, но концентрацията ни изневери. Нормално е донякъде - има две-три млади момчета, които трябва да израстват в тези мачове. Надявам се всеки такъв мач да им е полезен и да разбират какво е да играеш срещу силни отбори, да държиш концентрация. Това беше в основата на загубата, пропукахме се на посрещане, на сервис. Намалихме силата, не можахме да бъдем убедителни и обратът дойде.

Тренираме сервиса постоянно, говорим, бях им дал картбланш да бъдат спокойни. Но неопитността и несигурността, които все още витаят, повлияха и не можаха да изпълнят същия сервис.

Разконцентрирахме се в посрещане, от там - нямаше прецизност, и центровете станаха трудни за използване, както и тези, които блокираха добре по краищата. Затова се получи този спад.

Ако излезем в реванша, както в този мач, играем добре, всичко е възможно. Имаме шансове. Един отбор, който има качества и се бори, в следващия мач ще играе още по-освободено. При този резултат трябва да играем по-спокойно, за да се опитаме да вземем всичко възможно. Според мен Войводина е преодолимо препятствие, надявам се да тръгнем, както тук, и да успеем да задържим това темпо", завърши Найденов.