Националният отбор по волейбол загуби много драматично от Естония в спора за място на финала на Евролигата. "Лъвовете" отстъпиха с 2:3 (18:25, 25:14, 19:25, 25:14, 15:17) във втория полуфинал от Европейската лига, който се игра в зала „Конгресна“ във Варна. Така състезателите ни ще играят за третото място срещу Австрия. Мачът е утре от 15:00 ч.

В спора за титлата Естония ще срещне Македония. Двубоят за златото е утре, 2 юли от 18:00 ч.

В срещата, Светослав Гоцев се представи най-силно от българския тим и завърши с 23 точки. Велизар Чернокожев добави 16 (4 аса). Мартин Атанасов реализира 12 точки, а Златан Йорданов – 11.

В първата част, "лъвовете" се представиха доста неуверено. Нашите изоставаха с 9:16 на второто техничесо прекъсване 16:9. Естонците успяха да затворят при 25:18.

През втория гейм, отборът ни имаше пълно предимство. За разлика от първата част, второто техническо прекъсване дойде при 16:9, но вече в наша полза. До края на гейма националите ни продължиха да натискат съперника, като го оставиха само на 14 точки.

Естонците диктуваха играта в третия гейм и до края не позволиха противодействие, като спечелиха частта и поведе с 2:1 гейма.

В четвъртата част  волейболистите ни отново се надигнаха и показаха, че ще се борят до край. Гоцев даде тон със силен сервис, а атаките на Чернокожев станаха неспасяеми. Естонците започнаха да грешат, като изпаднаха в спад. България реализира смазваща разлика и спечели гейма, като изравни резултата 2:2.

В тайбрека Велизар Чернокожев напусна принудително играта, след като не се почувства добре. Жани Желязков го замести. Играта бе равностойна до 14:14. В решителните минути обаче волейболист