Волейболният Монтана преустанови участието си в европейските клубни турнири на 1/4-финалната фаза от надпреварата за Чалъндж къп.

Момчетата на треньора Даниел Пеев паднаха вкъщи от турския Малийе Пиянго (Анкара) с 0:3 (22:25, 16:25, 14:25) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост".

По този начин след две загуби с по 0:3 гейма монтанчани завършиха своето европейско приключение.

То може да бъде определено като много успешно, след като на 1/16-финалите отстраниха израелския Апоел (Кфар Шаба), а след това и гръцкия Фойникас (Сирос), където играе бившият национал Боян Йорданов.

Отборът на Малийе пък се класира за полуфиналите на Чалъндж къп. Там турският тим очаква победителя от 1/4-финала между португалския Бенфика (Лисабон) и италианския Будже (Равена). В първата среща помежду им Равена спечели у дома с 3:1 гейма, а реваншът е утре.

В първия мач от полуфиналите на 14 март (сряда) Малийе ще бъде гост, а реваншът ще е седмица по-късно в Турция.

Владимир Николов е следващият президент на българския волейбол?

Владо Николов е следващият президент на българския волейбол?

Световното по волейбол ще бъде последният голям форум на Данчо Лазаров начело на този спорт