Успешно за българския младежки национален отбор започна Международният коледен турнир по волейбол в Гуадалахара (Испания), съобщиха от пресслужбата на БФВ.
В първия ден от състезанието младите ни волейболисти постигнаха две победи и се устремиха към финала. В ранния си мач момчетата на Николай Желязков започнаха трудно срещу връстниците си от Португалия и загубиха първия гейм, но оттук нататък нямаха никакви проблеми и стигнаха до успеха с крайното 3:1 (24:26, 25:17, 25:16, 25:14).

По подобен сценарий се разви и вторият мач на България късно снощи. Волейболистите ни допуснаха загуба в първия гейм от двубоя си с Тунис. Срещата продължи да бъде много интересна и на високо ниво, но с по-добрата си игра през центъра България се наложи и в този мач - 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:22).

В другите два мача от вчера отборът на Испания А се очерта като основен конкурент на България за краен победител в турнира, след като взе две чисти победи - срещу Испания Б и Португалия. Именно срещу Испания А от 18:00 ч. е единственият мач на България от днешната програма на предварителния кръг. Утре от 13:15 ч. играем с Испания Б. Първите два отбора в класирането ще се срещнат във финалния мач утре вечер, а третият и четвъртият ще си оспорват бронза.

Треньорите Николай Желязков и Георги Петров заведоха в Испания следните 13
състезатели: Антон Василиев, Борислав Георгиев, Венцислав Рагин, Венцислав Трифонов, Георги Димитров, Добромир Димитров, Жани Желязков, Златан Йорданов, Иван Иванов, Илиян Божков, Николай Пенчев Петър Каракашев и Пламен Драгиев.