Младежките ни волейболни национали се класираха по безапелационен начин за финала на Балканското първенство, което се провежда в турския град Саркьой.

В полуфиналния сблъсък младите ни „лъвове" сразиха с убедителното 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:18) именно отбора на домакините. На възпитаниците на наставника Виктор Карагьозов беше нужен малко повече от час, за да преодолеят съпротивата на домакините и да стигнат до битката за златото, където ще се изправят срещу отбора на Черна гора, който се справи с Македония в другия 1/2-финал с 3:0 гейма .

До мача за златото Иван Колев и компания записаха три поредни победи (срещу Албания и Сърбия в предварителаната група и срещу Турция на 1/2-финала), като не са допуснали да им бъде взет дори гейм.

Шансовете на младите ни национали за победа и спечелването на Балканската титла са огромни, тъй като в предварителната група съперникът ни Черна гора загуби с 1:3 гейма срещу младите турци, които победихме категорично.

В игра в тази среща се завърна лекувалия контузия в палеца Цветан Соколов. Треньорът Карагьозов обаче няма как да разчита на трайно контузените Валентин Братоев, Владислав Иванов и Станислав Петков.

Срещата за златото в сряда е с начален час 20.30 и ще бъде последнен официален мач за младежите ни преди започващото на 7-и юли в Мароко Световно първенство.

Съставите на двата тима:

България: Бойко Бонев, Георги Братоев, Константин Михайлов, Цветан Соколов, Иван Колев, Мартин Иванов, Добромир Иванов - либеро; Живко Иванов

Турция: Гок, Тендар, Цин, Батюр, Субаси, Каракая, Дегин - либеро; Тендар, Коскюн, Хачибекироглу.