Ал-Райян (Доха, Катар), където играе българинът Матей Казийски записа нова победа в Група В на Световното клубно първенство в Бело Оризонте, Бразилия. Този път бе сразен шампионът на Африка  Есперанс (Тунис) с 3:0 (28:26, 25:18, 25:21).

Българинът бе най-резултатен за своите и завърши с 16 точки в актива си - 14 от атака и по 1 от блок и сервис. В мача пък с най-много точки се отличи Хичем Кааби от Есперанс с 20 точки.

Следващият мач на Ал-Райян е в четвъртък (8 май) от 20:00 часа б.в. срещу УПЦН (Сан Хуан, Аржентина).

За момента Казийски и съотборниците му са лидери без загубен гейм и само невероятна въртележка може да ги остави извън първите два тима, които се класират за полуфиналите. Втори е УПЦН, който има една победа от един мач. В същата група е и Тренто на Цецо Соколов, който загуби първия си мач от Ал-Райян с 0:3.

Матей Казийски ще продължи да играе за катарскияклуб и след световното клубно първенство. След мондиала Казийски и съотборниците му в звездния "Ал Райан" летят директно за Доха, където отборът ще брани титлата в турнира за Купата на емира. Матей игра за клуба и миналата година на същото състезание. След края на мачовете в Доха той ще се върне за кратко у нас и после ще чака в Италия развръзката къде ще играе през новия сезон.