Марица постигна драматична победа над руския Уралочка (Екатеринбург) с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) в последния шести кръг в група "Е" на Шампионската лига по волейбол за жени.

Така тимът на Иван Петков събра 9 точки и остана на трето място в крайното класиране. Толкова точки събра и Кан, но френският отбор има по-добро точково съотношение.

След отлично начало и успех с 25:19 в първия гейм, във втория те дръпнаха с 12:6 точки, но допуснаха обрат. Пловдивчанки отново доминираха в третия гейм и спечелиха с 25:17.

Силно начало и преднина от 8:2 точки дадоха надежди за победа в четири гейма, но постепенно Уралочка съкрати пасива, изравни, а след 22:22 направи три поредни точки, за да прати мача в тайбрек. Загубата на този гейм коства и мястото на Марица в следващия етап на турнира.

В него Марица пропусна три мачбола, но все пак стигна до успеха.

Александра Миланова се отличи с 19 точки за успеха, а с по 17 точки допринесоха Кремена Каменова и Емилия Димитрова.

За рускините с 27 точки се отличи Ксения Пардубец.

Марица с нова чиста победа преди Шампионската лига

Така отборът спечели втория допълнителен турнир в НВЛ и продължава да няма загубен гейм в първенството