Марица (Пловдив) победи Славия като гост с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) в първата полуфинална среща за Купата на България по волейбол за жени.

Пловдивчанки стартираха силно и поведоха с 6:1, стигна се до 19:8, а първата част приключи при 25:16 след пусната топка на Христоскова.

Вторият гейм започна по-равностойно - 7:7, а до 22:22 играта вървеше точка за точка, но след това "жълтите" дръпнаха при 24:22 и това беше достатъчно за крайното 25:23 при грешка от сервис за Славия.

В третата част Марица поведе с 6:2, но Славия изравни до 8:8. Пловдивчанки дръпнаха с 3 точки при 20:17, но домакините изравниха за 22:22. Марица се поздрави с краен успех в мача в зала "Панайот Пондалов" след атака на Мария Кривошийска за 25:23.

Отборът от Пловдив се класира за 13-и си финал в турнира. Тимът е настоящ носител на трофея и има общо 8 спечели купи.

На финала Марица ще играе срещу победителя от другата полуфинала двойка между ЦСКА и Левски София. Мачът ще се проведе в събота от 17:00 часа в зала "Васил Симов".