Волейболният отбор на Марица (Пловдив) стана последният тим, класирал се за утрешните полуфинали в турнира за Купата на България за жени в зала "Васил Симов" в София, предаде volleyball.bg.

В директен спор за второто място в крайното класиране в Група "B", пловдивчанки надиграха Спартак'96 (Плевен) с 3:1 (19:25, 25:22, 25:14, 25:11) и вече очакват да узнаят името на отбора, с който ще се сблъскат утре за влизане във финала, а именно победителя от започващия след минути последен мач от днешната програма между Левски-Сиконко и ЦСКА.

Плевенчанки тръгнаха отлично в мача повеждайки в резултата с 8:2. "Жълтите", които, или бяха подценили съперника, или прегаряха в желанието си да се реваншират за снощната загуба от Локомотив (София), така и не успяха да се върнат в гейма и го загубиха с 25:19. Старши-треньорът на маричанки Иван Петков потърси решение в смяната на основната си разпределителка Цветелина Николова с Анелия Минчева, която се включи отлично и остана в игра до края на мача.

Въпреки че символичният домакин в тази среща Спартак пое инициативата и във втората част и имаше 2 точки аванс на двете технически прекъсвания, Марица успя да изравни за 18:18 и да поведе за 19:20. Този момент беше преломен за целия двубой и оттук нататък пловдивчанки безпроблемно затвориха гейма и спечелиха следващите два с разлика, за да се поздравят с крайния успех. Изключително силен мач за Марица направи четворката Ани Маринова.