Отборът на Марица (Пловдив) записа забележителен успех във втория си мач от силния волейболен турнир "Дженгиз Гьолю" в Бурса.

Шампионът на България надигра чисто и категорично първенеца на Азербайджан Азеррейл (Баку) с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25), след 84 минути игра.

През първата част Марица определено бе по-добрият отбор на терена. Първото темпо донесе най-солидното преимущество за Жълто-сините и те успяха да дръпнат с девет точки аванс в резултата. Преди обаче да успеят да затворят гейма по категоричен начин, пловдивчанки позагубиха концентрация и позволиха на Азеррейл застрашително да скъси дистанцията. Все пак, отново с атака през центъра за последната точка Марица успя да спечели частта с 25:22.

Вторият гейм протече по подобен начин, но без отпускането накрая. Капитанката Радосвета Тенева се развихри в атака и Марица отново наложи надмощие. Преднината на българския тим пак достигна до девет точки преди Габриела Цветанова да затвори частта при 25:17 с успешна атака.

Марица влезе мощно и в третия гейм и поведе с 6:1, но не закъсняха и непредизвиканите грешки, които позволиха на Азеррейл да се върне в гейма. Постепенно азерките догониха българките в резултата и на терена се разрази люта битка докрая. Грешки от сервис не позволиха на пловдивчанки да оползотворят първите си два геймбола при 24:23 и при 25:24, но при третия Ради Тенева бе безмилостна в атака и сложи точка на спора при 27:25 и 3:0 за Марица.

Тенева отново стана топреализатор на мача с 15 точки, следвана от Габи Цветанова с 14.

Преди следващия мач от турнира, петте участващи отбора имат по една победа всеки, като според останалите показатели Марица заема третата позиция във временното класиране според останалите показатели.

Утре, отново от 15:30 часа, момичетата на Иван Петков ще се изправят срещу гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея).

В турнира участват още руският Протон (Балаково) и домакините от Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса).