Марица (Пловдив) победи Локомотив 1929 НИДО (София) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) гейма в среща от 10-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс. Срещата се игра в зала Локомотив в София.

Маричанки започнаха ударно и поведоха с 10:4, стигна се до 18:14, а след 25:17 шампионките затвориха първата част в своя полза. Във втория гейм момичетата на Борислав Крачанов стартираха с 8:3, стигна се до 18:14, а геймът приключи след 25:18. Третият гейм започна по-добре за домакините, които поведоха с 10:7, но Марица бързо обърна и се стигна до 16:12. След 25:15 пловдивчанки приключиха мача и записаха 10-а поредна победа от началото на сезона в първенството.

Най-резултатна за Жълто-сините стана Ива Дудова с 15 точки, от които цели седем аса. С по 9 се отчетоха Добрина Христоскова и Боряна Ангелова.

За Локомотив Емилета Рачева стана най-резултатна с 14 точки.

В класирането момичетата на Борислав Крачанов са убедителни лидерки с пълен актив от 30 точки и десет победи от десет мача. Локомотив е на шестото място с 11 точки.

Следващият петък Марица е домакин в зала Сила на Берое (Стара Загора) в поредна среща от редовния сезон.