Марица (Пловдив) спечели титлата в Националната волейболна лига за жени за рекорден девети пореден път.

Отборът, воден от старши треньора Борислав Крачанов, спечели и втория финален плейоф срещу ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13) гейма като гост в зала "Васил Симов" в столицата и затвори серията с 2:0 победи.

Шампионките не оставиха съмнение в превъзходството си, спечелиха с лекота за малко повече от час игра и взеха титлата без загубен гейм и в двата мача.

Марица стана и първият волейболен отбор в България, който става 9 пъти поред шампион на страната.

Двубоят започна чудесно за шампионките, които дръпнаха с три точки 8:5, ЦСКА изравни при 8:8, но маричанки поведоха с две точки при 16:14. До края на гейма момичетата на Борислав Крачанов дадоха едва четири точки на своя опонент, а след успешна страхотна блокада на Мария Кривошийска геймът беше взет след 25:18.

Във втория гейм Марица отново поведе с две точки при 8:6, но ЦСКА обърна резултата и поведе с 11:9. Стигна се до ново равенство при 11:11. Маричанки успяха да дръпнат при с три точки при 17:14. Шампионките без проблем спечелиха гейма след ас на Ива Дудова за 25:17.

Ударно беше началото на третата част за пловдивчанки, които поведоха с 5:1, стигна се до 16:10. Марица стана шампион след сервис в аут от волейболистка на ЦСКА - 25:13.

Двубоят беше изключително емоционален за капитанката на маричанки Ивелина Монова, която изигра последния си мач като волейболистка на Марица. Монова получи огромен жълто-син букет и подарък от шампионките.

Марица подобри и рекорда на Левски от 8 поредни трофея в шампионата и истана единственият отбор с 9 поредни титли в първенството.

Така трофеите на клуба вече станаха общо 18 - 9 титли от шампионата, 8 Купи на страната и една Супрекупа.