Дамският волейболен отбор на Марица победи Раковски в Димитровград с 3:0 и вече е единственият отбор без загуба в първенството. Маричанки все пак са едва на второ място с 3 победи и 9 точки след отбора на Казанлък, който има 10 точки. Това е защото пловдивчанки имат един отложен мач срещу отбора на Славия.

Класата на отбора на Марица е такава, че не се вижда кой отбор би могъл да спечели дори и гейм срещу него. Раковски е на практика дублиращият отбор на пловдивчанки и в същото време се очертава като техен основен съперник за титлата.

Все пак прави чест на домакините, че през по-голямата част на втория и третия гейм бяха равностойни и дълго време водеха в резултата. В края пловдивчанки вдигаха оборотите и закоомерно затваряха частите.

Габриела Цветанова отбеляза 20 точки за Марица. Радосвета Тенева, която имаше рожден ден записа 13 точки. За Раковски Симона Николова е с 14 точки, а Вангели Рачковска с 9 точки.

Интересен факт е ,че домакините имат превъзходство в асовете 4 на 2 и блокадите 7 на 5. Волейболистките на Марица имат 43 точки от атака, като Цветанова и Тенева са реализирали 28 атаки. Раковски е с 28 точки от атака, 12 от които на Николова.