Нервна реакция на Пламен Констатинов постави под въпрос класирането на водения от него Локомотив (Новосибирск) за четвъртфинал на Шампионската лига.

Добър мач за Ники Николов, Белогорие на крачка от финала за Купата на CEV

Българският волейболист изигра силен мач

Сибирският отбор гостува вчера на Нолико (Маасейк) в Белгия и беше победен с 0-3 (23-25, 24-26, 28-30). Чистият резултат не показва оспорваната и равностойна игра в мача.

Домакините измъкнаха трудно първите два гейма. Руснаците можеха да измъкнат третия, но се стигна до дълга част след 25-а точка.

Драмата настъпи при 28-28. Тогава атака на гостите беше отсъдена в аут. Руските волейболисти спонтанно поискаха видеоповторение. То показа, че има блок, но неочаквано вторият съдия потвърди, че точката е за домакините.

Пламен Константинов побесня и поиска преразглеждане. Главният съдия беше непоколебим и показа червен картон на селекционера на българския национален отбор. А това във волейбола означава точка и белгийците затвориха гейма и мача без игра.

Сега Локомотив (Новосибирск) има нужда от чиста победа с 3-0 или 3-1 в реванша и след това да спечели "златния" гейм за да се класира за следващата фаза от надпреварата.