Левски София победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:19) в първия плейофен мач от Група 2 за участие в първата осмица на волейболната Суперлига. Интересният мач се игра в столичната зала  "Христо Ботев" съгласно изискванията без публика.

Така "сините" изравниха серията с пловдивския тим до 1-1 победи и спорът ще бъде решен в трета среща, която ще се играе на 10 ноември, вторник от 18:00 часа в пловдивската зала "Сила".

Първият гейм беше за Левски. Пловдивчани успяха само да съкратят разликата до 15:17. "Сините" след силна игра в атака взеха частта с 25:18.

Във втората част "смърфовете" се закачиха в мача. Те поведоха с 12:8, но след силна игра на блок на Марк МакГивърн резултатът беше изравнен за 19:19. Тодор Вълчев атакуваше мощно и след аут на Боян Йорданов пловдивчани изравниха частте след 25:22.

Левски имаше лек превес през третия гейм, но силна игра в защита на гостите и добир атаки на Шевцов доведоха до обрат 20:21 за пловдивчани. Тогава на предна линия излезе Самуил Вълчинов и измъкна гейма след 25:19.

Вълчинов остана в игра в последния гейм. пловдивчани дръпнаха с 10:7. Тогава заработи "синия" блок и Левски поведе с 15:11. Докрая Вълчинов и компания доминираха и затворих мача с 25:19.

Левски (София): Владимир Станков, Боян Йорданов, Гордан Люцканов, Александър Николов, Марк МакГивърн, Николай Захариев - Владислав Иванов-либеро (Самуил Вълчинов). Старши-треньор: Владимир Николов.

Локомотив (Пловдив): Добромир Димитров, Венцислав Георгиев, Руслан Шевцов, Тодор Вълчев, Мартин Палийски, Костадин Гаджанов - Мартин Иванов-либеро. Старши-треньор: Владимир Орлов.