Българският шампион Левски Сиконко загуби с 0:3 гейма (19:25, 18:25, 22:25) гостуването си на Хотволейс и се сбогува с тазгодишното си участие в Шампионската лига.

На австрийците им бяха необходими точно 66 минути за да победят нашия тим. След тежкото пътуване до австрийската столица и след двубоя на полския СКРА с Олимпиакос, когато стана ясно че Левски Сиконко няма шансове да продължи в надпреварата българският тим беше равностоен едва в третата част на двубоя.

Първата част загубихме с 19:25 като домакините наложиха волята си още в самото начало и не допуснаха изнедада в тази част. Във втория гейм регистрирахме точка по-малко и отново загубихме. Треньорът Мартин Стоев не остана доволен от изявите на младия разпределител Константин Митев и пусна на негово място ветерана Веселин Димчев, който дълго време се възстановява от травма.

Димчев посъживи играта и в третата част "сините" имаха шанс да поведат, но не успяха да спечелят последните разигравания, отстъпиха с 22:25, а с това дадоха и мача с 0:3 гейма.

Австрийците имаха превес в атаката, но това беше напълно очаквано, тъй като Левски се раздели с асовете си Боян Йорданов и Тодор Алексиев.

Николай Учиков не беше убедителен като диагонал и реализира срамните за поста си 5 точки в три гейма, а от краищата на мрежата Николай Антонов и Методи Ананиев останаха едва с по 6 точки.

Най-резултатен за българите е Теодор Богданов с 13 точки, за Хотволейс ветеранът Дарко Антунович има 18 точки.

Така въпреки спечелените четири двубоя Левски Сиконко се раздели с турнира, адогодина няма да имаме представител в най-комерсиалния волейболен турнир, заради ниския коефициент на клубните ни отбори.

Еон Хотволейс Виена (Австрия) - Левски Сиконко (България) - 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

зала: Будо Център, Виена