Волейболистите на Левски Сиконко спечелиха третото място в турнира за Купата на България по волейбол за мъже.

В малкия финал "сините" победиха Черно море БАСК с 3:1 гейма (28:26, 23:25, 25:19, 25:21), като мачът продължи почти два часа.

За Левски Сиконко с по 18 точки се отличиха Николай Учиков и Методи Ананиев. Красимир Гайдарски остана с 10 точки. За варненци най-резултатни бяха Владислав Александров и Мирослав Градинаров с по 15 точки. Виктор Йосифов остана с 12 точки.

Силен мач за победителите направиха близнаците Георги и Валентин Братоеви, които започнаха в титулярния състав на Левски Сиконко.

Пред около 600 зрители в зала "Младост" в Бургас двата тима изиграха равностоен мач. "Сините" започнаха по-мобилизирано срещата, като дръпнаха в резултата. В края на гейма обаче се отпуснаха, което позволи да се стигне до изравняване. Все пак момчетата на треньора Мартин Стоев показаха по-здрави нерви и взеха гейма с 28:26 точки.

Варненци се разиграха във втория гейм, като спечелиха частта най-вече благодарение на отличната игра на Градинаров и Александров.

Третият гейм бе за Левски Сиконко, като "сините" чувствително подобриха посрещането си, а в атака се разиграха Учиков и Ананиев. В четвъртия гейм вицешампионите взеха аванс още в началото, като до края контролираха играта.

Съставите на Левски Сиконко и Черно море БАСК

Левски Сиконко: Николай Учиков, Теодор Богданов, Методи Ананиев, Красимир Гайдарски, Георги Братоев, Валентин Братоев (Владислав Иванов-либеро, Николай Антонов, Веселин Димчев, Иван Ковачев)

Черно море БАСК: Ивайло Илиев, Владислав Александров, Мирослав Градинаров, Виктор Йосифов, Георги Тодоров, Борис Янков (Христо Христов-либеро, Петър Милушев, Калоян
Канев, Милен Стоянов, Константин Михайлов)