Волейболистите на Левски Сиконко записаха втори пореден успех в предварителна група "С" на Шампионската лига "Индезит" по волейбол.

В зала "Универсиада" "сините" надиграха шампионът на Италия Лубе Банка Мачерата с 3:2 гема (25:18, 25:16, 24:26, 17:25, 15:11).

В първия си мач, отново в София, тимът на Левски Сиконко победи и австрийския Хотволейс с 3:0 гейма.

За Левски Сиконко Ананиев, Гайдарски, Йорданов, Богданов, Алексиев и либерото Владислав Иванов започнаха притеснено мача. Първото техническо прекъсване в гейма дойде при 8:7 за гостите, а второто при 16:9 в тяхна полза.

Последва срив в редиците на италианския тим, от което избраниците на треньора Мартин Стоев се възползваха по най-добрия начин, обръщайки резултата в своя полза при 19:18 точки.

Това обърка тотално състезателите на Фернандо Ди Джорджи, като "сините" затвориха гейма с 25:18 точки.

Във втория гейм превъзходството на домакините бе още по-категорично, като играчите на Левски Сиконко водеха с 8:5 при първото техническо прекъсване и с 16:8 при второто, за да вземат частта с 25:16 точки.

Най-оспорван бе третия гейм, който вървеше точка за точка, като италианците взеха частта с 26:24 точки за 26 минути.

Успехът в третия гейм върна италианците в мача, като те диктуваха играта и в четвъртия гейм, който спечелиха с 25:17 точки.

В тайбрека състезателите на българския шампион отново демонстрираха отличната си игра от първия и най-вече от втория гейм и спечелиха с 15:11 точки.

"Изстрадахме победата в един драматичен мач. Можеше да стигнем и до чист успех, но в третия гейм момчетата не си повярваха. Отдавам това на младостта и липсата на опит у играчите ми.

С този мач момчетата израснаха като игра и самочувствие поне с 20 процента. Най-доволен съм от това, че показаха характер и спокойствие точно когато трябваше - в тайбрека.

За първи път отборът на Левски Сиконко тръгва в групата си в Шампионската лига с две поредни победи. Това не променя предварителните ни цели. Продължаваме да играем мач за мач", коментира след двубоя треньора на Левски Сиконко Мартин Стоев.

"Не мога да бъда доволен, когато падаме. Не може да става дума за подценяване. Играем доста колебливо, така че не можем да си позволим пренебрежително отношение към който и да е съперник, още повече когато излизаме след пет поредни загуби.

Наистина основният ни играч Иван Милкович не се представи на обичайното си ниво, но през последните две седмици той лекува контузия и е нормално да не е на най-високо ниво.

Записахме шеста поредна загуба, но отдавам това най-вече на прекалено натоварената ни програма. Ще преценяваме какво трябва да променим за да излезем от ситуацията", заяви наставникът на Лубе Банка Мачерата Фернандо Ди Джорджи.

"Левски Сиконко игра отлично и заслужено спечели. Започнахме лошо, но се върнахме в мача в третия гейм. В четвъртия пък диктувахме нещата и стигнахме до изравняване в геймовете. В тайбрека не бяхме достатъчно свежи. Надявам се да оправим играта си", заяви звездата на Лубе Банка Мачерата Иван Милкович.

В следващия си мач "сините" волейболисти гостуват на полския Скра Балхатув.