Левски София спечели с 3:1 (26:24, 30:28, 18:25, 31:29) като гост срещу Монтана в двубой от 12-ия кръг от шампионата на България по волейбол при мъжете.

"Сините" показаха по-добра игра в края на първия, втория и четвъртия гейм, когато победиха с по две точки разлика. В третата част домакините имаха сериозно превъзходство и се поздравиха с успех с 25:18, който ги остави по-дълго време в мача.

Венислав Антов се отличи с 31 точки за победителите, а съотборникът му Владимир Гърков добави още 20 точки.

Теодор Тодоров отбеляза 17 точки в полза на монтанци.

Левски София се намира на трето място в класирането с актив от 27 точки, докато Монтана е на четвърта позиция с две точки по-малко от днешния си противник.

В понеделник Берое 2016 посреща финалиста в турнира за националната купа Дея спорт.