Волейболистките на Левски Сиконко спечелиха първата си титла от шест години насам.

В третата среща от финалната серия сините биха с 3:1 Славия и с един загубен гейм и без нито едно поражение в серията грабнаха златните медали.

В историята на клуба титлата е под №27. Преди месец пък отборът триумфира и в турнира за купата на България и записа златен дубъл.

Последният мач от серията с белите бе най-драматичен. Въпреки че изоставаха с две поражения славистките не се притесниха и след 30 минути игра и 27:25 поведоха с 1:0 гейма.

Треньорът на Левски Пламен Христов обаче успя да успокои своите и те се върнаха в играта след разгром с 25:15. В следващите две части резултата се движеше точка за точка.

"Сините обаче" показаха по-здрави нерви и биха с 25:23 и 27:25, което бе достатъчно, за да грабнат титлата.