Българският национален отбор е само на крачка от финалите на Световната лига. „Лъвовете" записаха велика победа с 3:0 (25:21, 25:21, 25:21) над настоящия носител на Световната лига - Полша.

Срещата се игра в препълнената зала „Конгресна" във Варна, която беше „зажадняла" за волейболни страсти.  Възпитаниците на Камило Плачи са само на една победа от сигурно класиране на финалите в Аржентина.

Решителният мач срещу „дружина полска" е утре, от 21,00часа. Класирането ни може да стане факт още тази нощ, когато Бразилия посреща САЩ и при победа на южноамерикаците, „трикольорите" ще си спечелят предсрочно визи за Аржентина.

Срещата днес в зала „Конгресна" във Варна започна равностойно. Играта се развиваше точка за точка. На първото техническо прекъсване, „лъвовете" водеха с 8:7. Поляците започнаха по-организирано след кратката почивка и успяха да поведат с 11:9. Камило Плачи поиска прекъсване.

„Дружина полска" продължи да води с по 2-3 точки разлика. Нашето посрещане не вървеше, което беше добре дошло за гостите. На второто техническо прекъсване резултатът беше 16:14 в полза на поляците. След него, „лъвовете" изравниха за 16:16. Тошко Алексиев с хубава блокада направи 17:16. Отново той реализира за 18:16.

Блокадата ни се засили и това даде резултат за нашите, които поведоха с 3 точки разлика. Българите затвориха гейма при 25:21 след грешка на играч на „дружина полска", който пристъпи линията.

Вторият гейм започна много добре за нашите, които поведоха с 3:0. Поляците успяха да изравнят и да поведат. На първото техническо прекъсване резултатът беше 8:7 за нас. След него „лъвовете" успяха да се откъснат на 14:10. Играта на Цецо Соколов рязко потръгна, което се отрази много добре на тима ни.

Преднината за нашите набъбна до 21:14. Възпитаниците на Плачи се освободиха тотално от напрежението и правеха каквото си поискат на полето. Курек и компания не успяваха да отговорят на правилната техническа игра на нашите, изоставяйки сериозно в точките. Националите ни затвориха гейма при 25:1, повеждайки с 2:0 в резултата.

Третият гейм започна с много добри атаки за нашите, които поведоха с 5:4.  Преднината ни се запази до първото техническо прекъсване, дошло при 8:5. „Лъвовете" продължиха да доминират, откъсвайки се на 3-4 точки от съперника.

При втората техническа пауза резултатът беше 16:12 за нас. Съперниците показаха воля и успяха да стопят разликата на 2 точка при 16:14, но Цветан Соколов показа уникална класа, връщайки разликата за нас на 5 точки при 19:14. Гоцев повиши на 20:14. След много силна отборна игра, нашият тим успя да затвори гейма за 25:21, печелейки с 3:0.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро - Валентин Братоев

Старши-треньор: Камило Плачи

ПОЛША: Лукаш Жигадло, Якуб Ярош, Михал Ручияк, Бартош Курек, Пьотър Новаковски, Марчин Мозджонек - Павел Заторски-либеро

Старши-треньор: Андреа Анастази