Националният отбор на България за жени изигра последната си контрола на чужда земя и отстъпи пред домакина Белгия с 0:4 (25:27, 20:25, 16:25, 21:25). Това бе трета проверка между двата състава. Срещите бяха част от подготовката на българките волейболистки за турнира Лига на нациите

В първата част българките играха по-добре от Белгия, но в драматичния край загубиха с 25:27. В следващите три гейма белгийките бяха по-добрият отбор на игрището. Четвъртият гейм отново се проведе по предварителна договорка между треньорите на двата състава.

"Лъвиците" разочароваха Мичели при загуба от Белгия

Селекционерът е недоволен от играта на волейболистките ни

Най-резултатни за България бяха диагоналът Радостина Маринова и посрещачът Мария Йорданова, които отбелязаха по 10 точки. Белгийската звезда Брит Херботс се отличи с 23.

"След първия гейм спряхме да се борим и сякаш огънят на полето изгасна", призна селекционерът Лоренцо Мичели, цитиран от официалния сайт на Българската федерация по волейбол.

Женският отбор на България започва участието си в Лигата на нациите на 31 май срещу Хърватия в Нагоя, Япония.