Исторически успех постигна волейболният отбор на КВК Габрово след като достигна до участие на 1/8-финалите в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". В препълнената зала "Орловец", пред над 1000 зрители, габровци победиха швейцарския Шеноа (Женева) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:16) в мач-реванш от 1/16-финалите и продължиха напред. Българският отбор спечели и първия мач в Женева миналата седмица с 3:1 гейма.

КВК Габрово доминираше през целия мач и срещна съпротива от своя съперник само във втория гейм, който спечели с 26:24.

Отличен мач за Габрово изиграха Мартин Палийски и Станислав Петков, които завършиха съответно с 13 и 12 точки.

Най-вероятно съперник на габровци за 1/8-финалите ще бъде силният италиански тим Копра Елиор (Пиаченца), където капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов. Италианският отбор победи като гост естонския Селвер (Талин) с 3:0 в първия мач. Мачът реванш е днес.

След отпадането на ЦСКА и Левски-Волей и КВК Габрово остава единственият български отбор, който продължава на 1/8-финалите в "Чалъндж къп".