Цветан Соколов и съотборниците му от Бре Банка Ланути (Кунео) сътвориха невероятен обрат във втория мач от 1/4-финалните плейофи срещу  Каза (Модена) . В собствената им зала "Пала Бре Банка" пред 3500 зрители те отстъпваха с 0:2. Тогава обаче те се вдигнаха на щурм, взеха следващите три гейма, а с това и мача с 3:2 (21:25, 22:25, 25:20, 25:16, 15:13).

Предишният мач също завърши с драматична победа с 3:2 за Кунео. Така Цецо Соколов и компания спечелиха с 3:0 победи в плейофната серия, след като имаха един успех преднина заради по-доброто си класиране в редовния сезон и продължават на полуфиналите. Там те ще срещнат победителя в редовния сезон БГ Тренто, който елиминира Тонно Калипо (Вибо Валентия) също с 3:0 успеха.

Трентинци, обаче, имат отново преднина от 1-0 победи заради класирането в редовния сезон. Играе се до 3 победи от 5 мача. Първата среща между двата тима е следващия четвъртък (11 април) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Банка" в Кунео.

Цветан Соколов изигра поредния си страхотен мач за Кунео и отново стана най-резултатен с 22 точки, включително и решителната последна точка. За най-полезен играч бе определен капитанът Вуут Вийсманс, който добави 16 точки. За тима на Модена латвийският диагонал Гундарс Целитанс реализира 20 точки.

Другата четвъртфинална серия също завърши с 3:0 победи за по-предно класирания отбор. Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, надигра с лекота у дома Сър Сейфти (Перуджа) с 3:0 (25:16, 29:27, 25:16) във втория мач от серията.

Златанов беше най-резултатен за домакините и заслужено с 19 точки и заслужено беше обявен за най-полезен играчна мача.

На полуфинала Пиаченца ще спори с победителя от 1/4-финалния плейоф между шампиона Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) и Андреоли (Латина) на Силвано Пранди. Резултатът в тази серия е 2-1 победи за шампионите, а четвъртата среща между двата тима е в сряда (3 април) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Бианкини" в Латина.