Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек (Трентино) разби с 3:0 (25:20, 25:17, 25:20) Рисорсес (Сан Джустино) в мач от петия кръг на Серия А1. Капитанът и лицето на българския волейбол по света - Матей Казийски, се отчете със 17 точки. Другият наш сънародник в БГ Тренто - Цветан Соколов, остана резерва по време на целия двубой.

В българското дерби Копра Елиор (Пиченца) победи Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:2 (23:25, 25:16, 25:22, 17:25, 15:7). И четирима българи бяха в състава на домакините. Най-резултатен бе капитанът на българския национален отбор Владимир Николов с 23 точки. Христо Златанов добави 14 точки, Андрей Жеков записа 1 точка, а Николай Пенчев влезе като резерва в четвъртата част.

В отбора на Тоно Калипо Николай Николов отбеляза 8 точки, а Валентин Братоев не игра. В друг мач от кръга с българско участие Падуа загуби от Модена с 2:3 (25:19, 19:25, 25:23, 29:31, 15:17) гейма. Венцеслав Симеонов стана топреализатор за домакините с 24 точки. За победителите Виктор Йосифов записа 17 точки.