Считаният предварително за аутсайдер отбор на Канада поднесе най-голямата на финалите на Световната лига в Мар дел Плата (Аржентина). В мач от Група "Е", игран тази нощ пред около 2000 зрители в зала "Естадио Ислас Малвинас", възпитаниците на известния треньор Глен Хоуг надделяха над олимпийския шампион Русия с 3:2 (20:25, 21:25, 25:23, 25:21, 15:11). При това те направиха обрат след като изоставаха с 0:2.

Така "кленовите листа", които за първи път играят на финали, имат реални шансове да се класират за полуфиналите. За целта Канада трябва да победи световния шампион Бразилия. Срещата е тази вечер от 22,30 часа българско време. От друга страна Русия има 3 точки след 1 победа и 1 загуба и трябва да изчака развоя на двубоя между Канада и световния шампион Бразилия тази вечер, за да разбере дали ще продължи напред към полуфиналите.

Най-полезен за канадския тим стана Джон Перин с 20 точки (1 блок, 40% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане), а влезлия като резерва и играл до четвъртия гейм Гавин Шмит добави 13 точки (1 блок и 39% ефективност в атака) за историческата победа. За руснаците звездата Дмитрий Мусерский заби 19 точки (4 блока и 58% ефективност в атака), а Алексей Спиридонов реализира 18 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане), но и техните усилия се оказаха недостатъчни за успеха.