Националният отбор по волейбол на Италия постигна трудна победа над Сърбия в първия си мач от Група "J" на финалния турнир на Световната лига, игран късно тази вечер едва пред малко над 1500 зрители в зала "Мараканазиньо". Волейболистите на "Скуадра адзура" надделяха с 3:2 (25:23, 14:25, 25:23, 20:25, 15:9).

На два пъти италианците повеждаха в резултата, но на два пъти сърбите изравняваха след като вземаха геймовете си с убидштелни резултати (втория на 14!). Над всички в техните редици беше Александър Атанасийевич.

В началото на петия решителен гейм италианците бързо поведоха с 8:1 след няколко невероятни блока и добри сервиса. Тази разлика се оказа достатъчна и Италия спечели без проблеми тайбрека с 15:9, а с това и мача с 3:2.

Най-полезни за "адзурите" станаха Лука Ветори (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) и Филипо Ланца (1 блок, 1 ас, 46% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) с по 20 точки за победата. За сърбите звездата на тима Александър Атанасийевич заби 26 точки (2 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

Днес (16 юли) Италия ще играе срещу световния шампион Полша, като срещата по програма е от 22,05 часа българско време. Сърбия пък ще почива и ще излезе срещу "Дружина полска" в петък (17 юли) по същото време.