Италия победи Сърбия и Черна гора с 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:21) в среща от втория кръг на група 2 на квалификациите за Гран При по волейбол за жени във Варна.

Италианките вчера изненадващо отстъпиха пред състава на Турция с 2:3 гейма и трябваше на всяка цена да се наложат над сръбкините, за да запазят шансовете си за челните места в
класирането.

Това е и първа победа за старши-треньора Масимо Барболини, който пое тима буквално дни преди началото на турнира в морската ни столица. Най-голяма заслуга за успеха имаха Паджи и Пичинини.

Азербайджан пък взе втора победа, след като се наложи над Полша с 3:2 гейма (23:25, 25:20, 22:25, 25:16, 15:7).

В първия си мач азербайджанките започнаха с 3:0 гейма срещу България и с втория си успех се превръщат в един от твърдите фаворити за първото място в групата.

От 18,30 часа възпитаничките на Мирослав Живков ще се изправят срещу втория си съперник - Холандия, след като в първия ден загубиха с 0:3 гейма от тима на Азербайджан.